­

 

שני שלישים מהצעירים מעדיפים לצפות בוידאו מאשר לקרוא טקסט באותו נושא

מקור

43% מהצעירים מעדיפים ללמוד מוידאו מאשר ללמוד עם מורה

מקור


אם את או אתה עוסקים בחינוך, קרוב לודאי שנתקלתם בנכונות של הציטוטים האלה בשטח.
אמת, איננו חייבים להגשים את כל חלומותיהם של התלמידים, אבל האם לא היה זה נחמד יותר לו היינו יכולים לוודא שאותם תכני וידאו, שתלמידינו כל כך אוהבים, יהיו לפחות איכותיים, מבוססים עובדתית ובעלי ערך לימודי ופדגוגי? 

למזלנו, הדבר אפשרי

פלטפורמת סרטי האיכות מובי דיסקברי הוקמה בדיוק למטרה זו. היא כוללת בתוכה בעיקר סרטי תעודה. סרטים אלה הם פרי של תחקיר מעמיק, המלווה ביועצים מקצועיים. הסרטים מתפרשים על פני מגוון רחב של נושאים, מחברה והיסטוריה ועד מדע וטכנולוגיה. מורות, מורים וצוותי חינוך והוראה יכולים לעשות בסרטים האלה שימוש נרחב לצרכי העשרה, הדגמה והמחשה. המדיום האודיו-ויזואלי הוא גם דרך נפלאה לעורר רגשות וליצור הזדהות ומהווה גם כלי מצוין להעברה יעילה של תכנים מורכבים ומופשטים. 

איך זה עובד

כל בית ספר או גוף חינוכי המצטרף למנוי, מקבל גישה לסרטים בצפיה ישירה (סטרימינג). ניתן להקרין את הסרטים בכיתה או במפגש וכן להטיל על תלמידים משימת צפייה בבית.
אין מגבלה על מספר הצופים, אין מגבלה על מספר הצפיות. הכניסה פשוטה וקלה. כל שנשאר לעשות הוא לבחור את הסרט המתאים. זה הכל (לא, זה לא יקר. על כך בהמשך).

״ההקרנה גוזלת לי מזמן השיעור״

לא חייבים להקרין את הסרט במלוא אורכו. בדיוק כשם שלא מקריאים את כל הספרים אותם לומדים. ניתן להקרין בכיתה סצנה או שתיים נבחרות. תלמידות ותלמידים יכולים לצפות בסרט לפני או אחרי השיעור.

בודדו סצנה נבחרת

יש לנו כלי עריכה פשוט, שמאפשר למורות ומורים לבודד סצנה נבחרת (או יותר) על ידי סימון קטע הכניסה והיציאה שלה. תקבלו קישור ייחודי לסצנה שבודדתם וכך לא תצטרכו לגשש ולחפש את הקטע המתאים בזמן השיעור. הוא נגיש בקליק אחד.

segment hebrew

תנו דוגמאות לסרטים

אה, זה קל. למשל ׳הרצל׳ לשיעור היסטוריה. מיני סדרה הכוללת העמדות דרמטיות של תחנות בחייו של הרצל.
כל האמת על ויטמינים לשיעור ביולוגיה: סרט תיעודי, המצליח להיות מדויק והומוריסטי באותה מידה, כולל מומחים בעלי שם עולמי, שלא מפסיקים לצחוק בזכות מגיש חינני.
פיצה באושוויץ, התליין והכוח לספר, שלושה סרטים יוצאי דופן על שואה, שמצליחים לחבר בני נוער לנושא ההולך ומתרחק מהם, נוכח התמעטותם המעציבה של העדים החיים. 
׳המרדף אחרי האושר׳, גם הוא לשיעור ביולוגיה ולמדעי החברה: שישה פרקים מקיפים, גם הם מאופיינים בהומור מצד אחד ודייקנות מדעית מצד שני.
כל האמת על שקרנים, סרט שאינו רק משחק מילים, אלא צלילה אל טבע האדם, עם ממצאים מרתקים בתחום הפסיכולוגיה וקרימינולוגיה. כאן תוכלו לקרוא סקירה שכתבנו עליו.
המספרים של לאונרדו, סרט איטלקי עלילתי מקסים, בבלעדיות אצלנו, יוכיח לתלמידים שלכם שמתמטיקה יכולה להיות גם יופי, אסתטיקה, הרמוניה ומקור להנאה ושעשוע.
מוח גברי, מוח נשי - סרט בעל משמעות מדעית וחברתית כאחד. הוא מנסה לפענח, דרך חקר המוח, את השאלה הנצחית - ״האם בנים ובנות שונים זה מזה כתוצאה של חינוך, או שמדובר בענין מולד ופיזיולוגי״?
ויש גם סרטים הנוגעים בסוגיות חברתיות מעוררות מחלוקת ועכשוויות כמו קליטת זרים (להיות כמו אבי) וסרטים שצוותי חינוך והוראה עשויים למצוא בהם תועלת כמו הסרט על ADHD, אבא, אמא, ילדים, קורקינט והחיים על פי אווה. ויש עוד מאות. אנחנו גם מוסיפים כל הזמן.

מוח גברי מוח נשי

עוד דוגמאות?

אנחנו מוציאים איגרת (ניוזלטר) עם סרטים הרלוונטיים לימי שנה, אירועים היסטורים שקרו באותו חודש בהיסטוריה או סרטים א-פרופו אירועים אקטואליים. אנחנו מקפידים על לא יותר מפעם בחודש כדי לא להציק. נשמח לצרף אתכם גם אם אין לכם מנוי.

כמה זה עולה

הנוסחה פשוטה: מנוי לשנה שלמה, המקנה אפשרות הקרנה בלתי מוגבלת לכל הסרטים עולה 2500 ש״ח לרוב בתי הספר התיכוניים. 3700 ש״ח לבתי ספר מפלצתיים בגודלם. יש הנחה לבתי ספר קטנים במיוחד, אבל חברות וחברים, בואו נודה על האמת: יחסית לרמה, הכמות והמגוון, זה לא הרבה כסף, אז אין מה להתמקח. המחירים כוללים מע״מ.

חודש ניסיון חינם

בלי כוכביות - חינם לגמרי. בסופו תחליטו אם לרכוש מנוי.
והיה וכן - יקח לנו דקות ספורות ליצור עבורכם גישה.

כך מתחילים: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

grid
­