­

מאז 2007 אנחנו עוסקים בהקמה ותפעול של אתרי צפיה בסרטים. אנחנו מביאים את הידע בהמרת סרטים והזרמתם וכן את היכולת להעניק הרשאות כניסה דיפרנציאליות למורשות ומורשים. פיתחנו מערכת משוכללת שיודעת לתגמל יוצרות ויוצרים על כל צפיה ועל כך גאוותנו: מרבית התמורה הולכת ליוצרות ויוצרי הסרטים. 

הכל התחיל מאתר בו ניתן לצפות בסרטים המועמדים לתחרות השנתית של פורום היוצרים הדוקומנטרים. זהו אתר סגור, בו חברות וחברי הפורום יכולים לצפות בסרטים ולאחר מכן להצביע עבור הסרט המועדף עליהם.

הקמנו ותפעלנו את האתר מאז תחילת התחרות ב - 2007 ועד 2017.
מאוחר יותר הקמנו אתר דומה לתחרות האקדמיה הישראלית לקולנוע, לתחרות שהיא עורכת (מסגרת סרטים קצרים ותיעודיים), שהמנצחים בה מתמודדים על פרס האוסקר בארה"ב.

אתר הוידאו וי.או.די יהודי הוא אתר נוסף שהקמנו. שותפים לו ארגון גשר, בית אביחי, תכנית בארי במכון הרטמן וחברת ההפצה Go2Films. האתר מיועד בעיקר לבתי ספר ותנועות נוער ומכיל, בצמוד לסרטים נבחרים בנושאי זהות יהודית, גם מערכי שיעור מומלצים.

jvod screen 

מכללת חמדת הדרום לחינוך, הפועלת בנתיבות, הקימה באמצעותנו אתר וידאו, המכיל סרטים המותאמים לתכני הקורסים המועברים בה לתואר ראשון ושני. שלבנו באתר גם סרטים שהמכללה החזיקה אצלה באופן עצמאי בספרייתה. בצענו עבור סרטים אלה תהליך דיגיטציה משמר, תוך טיפול אופטימיזציה בצלילי הסרטים ובצבעי התמונה.
מאז הצטרפו מוסדות נוספים כאוניברסיטת תל אביב, מכללת דוד ילין, האקדמית אונו, אוניברסיטת חיפה, הפקולטה למדעי החברה באוניברסיטת תל אביב. המכללה למינהל ועוד.

בשנת 2016 התחלנו לפעול מול ספריות ציבוריות והקמנו אתרי סרטים לספריות של דימונה, בת ים, זכרון יעקב, משגב ונהריה. מאז הצטרפו 35 ספריות ציבוריות נוספות, כולל אלו השייכות לערים הגדולות כתל אביב, נתניה, הרצליה, רמת השרון ורחובות.

יש לנו שני אתרי בית מרכזיים: אנחנו מפעילים אתרי VOD לצפיה בתשלום לציבור הרחב, בעברית ובאנגלית. בישראל נקרא האתר Library Films ובאנגלית - Movie Discovery..

החל מקיץ 2018 עברנו בהדרגה לשיטת המנוי. זאת משתי סיבות עיקריות: הקטלוג שלנו גדל, מה שהופך את המנוי למשתלם. כמו כן, מצאנו ששיטת התשלום על פי צפייה, המגובה בארנק אלקטרוני, היא אמנם משוכללת וחסכונית, אבל פוגעת בחווית השימוש ומבקרים רבים מתלוננים על סרבול. לכן השקנו מנוי לא יקר ואכן, ההיענות בהתאם. מדובר בענין משתלם עבור מוסדות או יחידים, המעונינים בהיצע סרטים איכותי, החורג מהקטלוג הבידורי המקובל באתרים מסחריים.

עבור יוצרי-ות ומפיקי-ות קולנוע אנחנו יוצרים מעת לעת אפשרות לקבל עמוד צפיה פרטי (Screener). אמת - ניתן להגן על סרטים באמצעות סיסמא בוימאו וביוטיוב, אבל אנחנו מספקים מעטפת ממותגת גרפית ומכובדת יותר, דבר חשוב בעיקר כאשר נמצאים במו״מ מול ערוץ טלוויזיה.

בשנת 2017 הפכנו מעורבים בפרויקט הדיגיטציה של הארכיון הישראלי לסרטים, המבצע דיגיטציה וארכוב של סרטים מאז ימי ראשית הקולנוע (סוף המאה ה - 19).
אנחנו מעורבים בעיקר ביעוץ בתחום מערכות הניהול, בחירת טכנלוגיות ומהלכי עבודה (workflow), שם עיקר התמחותנו.

הקמנו מאז מערכות נוספות עבור תחום הקולנוע המקצועי: Movies Everywhere ליצירת אירועים קולנועיים (הקרנה באולם המשולבת בשיתוף קהל מרוחק), מערכת QuickRights המיועדת לניהול נכסי מדיה למפיצי סרטים ו - Screenable, המאפשר למפיקי סרטים לשלוח עותקי סרטים לצפייה לאנשי מקצוע אחרים ולעקוב אחרי האופן בו נצפו.

הניסיון אינו רק גדול מספרית, אלא הוא גם מעיד על יכולת הסתגלות לצרכי השוק. יש לזכור גם כי תחום הוידאו הוא תחום ייחודי עם דרישות טכניות מורכבות והקמת אתר וידאו אינה סתם הקמה של עוד אתר.
צרו קשר: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

­