­

ספריות ציבוריות כבר מזמן אינן רק מקום לשאול בו ספרים. זה מוטיב שחוזר הרבה בבלוג הזה והוא מעסיק את מיטב המוחות בתחום הספריות.
ישנן ספריות שהרחיבו את הביטוי לתחומים נוספים, עד כלי גינון וכלי נגינה. ההיגיון: מטרת הספרייה היא להנגיש ידע, תרבות וכלים על ידי העמדתם לרשות הציבור. ובכן, ״כלים״ אינם רק מטאפורה... לפעמים הכלים הם ממש כלי עבודה
אבל לא לשם כך התכנסנו. אלא כדי לספר לכם שבניו יורק ספריות ציבוריות תתחלנה להציע למנויים ומנויות סרטים בסטרימינג כחלק מהשירות.

אנחנו היינו קודם

במדינה קטנה במזרח התיכון (לא לבנון. טיפה למטה... כן, בדיוק שם) כבר עושים זאת!
אתר הוידאו, פרי יוזמה של הנהלת איגוד הספריות הציבוריות והעומדת בראשו תרצה שקד כהן, מציע למנויות ומנויי ספריות את הסרטים שלנו, להשאלה לתקופות שונות, כבר כמעט שנה שלמה.

אבל עוד כמה מילים על היוזמה בארה״ב (תמיד זה נשמע יותר טוב. אמריקה, יו נואו):
הספרייה הציבורית של ניו יורק והספרייה הציברית של ברוקלין (רגע, ברוקלין זה לא ניו יורק?) חברו לחברת קאנופי, שבדרך כלל מספקת סרטים לאוניברסיטאות. הספריות למעשה מסבסדות את הסרטים מהקטלוג של קאנופי עבור המנויים שלהן. 
לקאנופי יש 30,000 סרטים בקטלוג שזה המון, אבל כל מנוי או מנויה יכולים לבחור עד שישה סרטים.
נחמד.
אצלנו לעומת זאת, מנויות ומנויים יכולים לבחור כמה סרטים שבא להם, כל זמן שזה עומד בתקציב שהספרייה מקצה להם. ומאחר שמחירי השאלה אצלנו נמוכים, זה יכול להגיע גם למאות סרטים. 
אז קדימה, ישראלים בברוקלין, תארזו מזוודות ותחזרו לארץ. סוף סוף יש עבור מה.

ואם את או אתה מנהלים ספרייה ועדיין לא במיזם, This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. משלמים רק על סרטים שמושאלים בפועל. אין דמי מנוי, דמי טיפול, דמי לא יחרץ או כל דמים נסתרים.

publib

 

­