כנס מקוון על הספרייה דיגיטלית

digital shift con

ביום חמישי, 14.10.15, ייערך כנס מקוון (און ליין) בנושא הספריה הדיגיטלית, היערכות ספריות לעידן הדיגיטל, חינוך לאוריינות מדיה, שימוש במדיה חברתית כדי להעצים את שירותי הספריה והקשר למשתמשים-ות ומתן שירותים מרוחקים.
הכנס בחינם, רק צריך להירשם. הוא מתחיל ב - 17:00 לפי שעון ישראל. הירשמו כאן.

 הכנס, ששמו Digital Shift, מאורגן על ידי Library Journal. את דברי הפתיחה יישא ג'ון פאלפרי, מחבר הספר Biblio Tech: why libraries matter more than ever in the age of Google. נראה שהשם אומר הכל... נותר רק להוכיח זאת, מה שנעשה בספר. נושא ספרו של פאלפרי מעסיק ספריות ציבוריות ואקדמיות רבות בעולם: איך להישאר רלוונטיים ולא לאבד את הציבור בעולם בו גם חיפוש המידע וגם המידע עצמו זמינים באופן דיגיטלי במנועי החיפוש ומהו מותר הספריה על גוגל והעולם החיצון?

מושבים אחרים יעסקו בחינוך לשימוש במנועי חיפוש תוך שמירה על פרטיות, חיבור הורים למקורות חינוכיים דיגיטליים עבור ילדיהם, איך מארגנים MOOC (קורס המוני אינטנסיבי - Massive Open Online Course), סיוע לקשישים למניעת אובדן זיכרון דרך סדנאות ידע בספריה, מודלים להצבת דוכני ספריה (kiosks) במקומות ציבוריים כלליים, שימוש במשחקים (gamification) על מנת להגדיל משתמשים בספריות (מקרה בוחן מענין של ספריות בשנגחאי ואבו דאבי), שימוש בספריית בית הספר כדי להגדיל מעורבות חברתית של תלמידים, פרויקט דיגיטציה של חומרים היסטוריים באריזונה ועוד.

תכנית מלאה ורישום כאן