סורק ספרים מהיר במחיר נמוך יחסית

czur book scannerסזאר. מתוך סרט המוצר

הסורק, העונה לשם Czur (יש לבטא 'סזאר'), מסוגל לסרוק ספרים במהירות גבוהה מאוד והוא גם מבצע תיקוני עיוותים (כמו מראה קימור הדף) על הדרך.
העברת הדפים אמנם נעשית באופן ידני, אבל הפעלת הסורק עצמה יכולה להיות על ידי לחיצה על דוושת רגל או כפתור בודד והיא מהירה מאוד. הסורק מתומחר ב - 425$.

פיתוח הסורק נעשה באמצעות פרויקט מימון המונים, שגייס קרוב לחצי מליון דולר במקום ה - 20,000$ (!) אותם בקשו המפתחים בתחילה.
סוד ההצלחה האדיר של פרויקטים מסוג זה הוא שהתרומות לכאורה (כלומר, הסכום שהציבור הרחב מעניק לפרויקט) מהוות למעשה מכירה מוקדמת של המוצר בהנחה.
התורמים/משקיעים/קונים אמנם מסתכנים בכך שהמפתחים לא יעמדו במשימה (ואמנם היו כמה וכמה מקרים כאלה), אבל במקרה זה, המפחתים, צוות סיני מהעיר שנזן, הציגו אב טיפוס מרשים למדי וזכו לסיקור תקשורתי נרחב.

czurtek

איך זה פועל

ההפעלה פשוטה: מניחים את הספר מתחת לסורק, פעולת הסריקה נעשית תוך שבריר שניה. מעבירים דף (כאמור, באופן ידני), לוחצים על כפתור או על דוושת רגל, מעבירים עוד עמוד וחוזר חלילה, עד סוף הספר. בשל מהירות הסורק, זמן הסריקה בפועל היא פונקציה של משך זמן הדפדוף והלחיצה על כפתור הסריקה.

בעת הסריקה, הסורק מתקן את העיוות הנוצר מקימור הדף, מתקן את הניגודיות בין האותיות לרקע ואפילו מסיר אוטומטית סימני טביעת אצבע או כתמים סבירים מהמסך.
הסריקה מועברת ל - OCR (הפיכת הגרפיקה לאותיות), אם כי אין מה לבנות עליה לעברית. במובן זה, הסורק אינו מבטיח מהפכה, אלא עושה שימוש בטכנולוגיה קיימת.
אתר המוצר